Tina-maze-simply-the-best

Tina Maze je aktualna zmagovalka svetovnega pokala, katerega je osvojila z rekordnimi 2414 točkami in se s tem dosežkom vpisala v zgodovino smučanja. Podrla je rekord po osvojenih točkah, katerega si je poprej lastil Hermann Maier. Osvojila je tudi mali kristalni globus v veleslalomu z petimi zmagami in prav tako je osvojila globus v super veleslalomu. Zelo blizu je bila tudi smukaškemu globusu, vendar je je triumf preprečila odpoved zadnje tekme. Tako, da je končala na odličnem drugem mestu, 1 točko za Lindsey Vonn. Drugo mesto v skupnem seštevku je osvojila tudi v slalomu.

V izdatno pomoč so ji bili smučarski čevlji LANGE RS 140, s katerimi je prismučala do 24 stopničk, od tega neverjetnih 11 zmag v vseh petih disciplinah. Na svetovnem prvenstvu v Shladmingu je postala svetovna prvakinja v super veleslalomu in dvakrat vice prvakinja v super kombinaciji in veleslalomu.